Jak vidím vesmír
Datum: Friday, 08. April 2005
Téma: Různé


Ačkoli je internet médiem určeným bezvýhrady všem, kdož umí číst nebo psát, stále v něm chybí pohledy a názory těch nejmenších. Těch, kteří již sice číst i psát umí, ale nikdo je příliš neposlouchá. Myslíme si, že přehlížet dětské názory není rozhodně správné, zvláště když se prostřednictvím vlastních příspěvků naši nejmladší astronomičtí fandové sami ozvou.

Zprvu jsme ani nevěděli, jak s příspěvky dětí správně nakládat, protože doposud nám tito čtenáři nepsali. Dá se říci, že jsme si v podstatě ani neuvědomovali, že by naše stránky mohli vůbec navštěvovat. Ovšem to jsme se pěkně mýlili!

Už od samého počátku existence našich stránek redakce ctí tradici, že každý z došlých příspěvků důkladně prostuduje některý z členů redakční rady a s případnými drobnými korekcemi jej pak zveřejní. Abychom mohli dostát tomuto zvyku, jsme rozhodnuti, zveřejňovat samozřejmě i příspěvky našich juniorů. Vždyť každý z nás starších ze své minulosti dobře ví, že rozvoj zájmu o astronomii, kosmonautiku nebo meteorologii, je u začátečníků nadšenců přímo spjatý s možností vyjádřit svůj názor, případně o něm diskutovat. Pokud se člověk setká s nepochopením okolí, pak pouhé nadšení rychle přestává postačovat a zájem upadá.

Abychom i my přispěli k tomu, aby zájem našich nejmladších čtenářů s časem neupadal, ale naopak eskaloval, rozhodli jsme se (a to především na základě příspěvku Vaška Horkého), že vyhlásíme časově neomezenou a pravidly nijak limitující čtenářskou akci s názvem „Jak vidím vesmír“, ve které naši junioři (od 0 J do 15 let) budou moci bez obalu a svými slovy vyjádřit vše, co se týká astronomie, pozorování oblohy či kosmonautiky. Jejich názory nás totiž také zajímají.

A aby byla celá akce okořeněná i něčím lákavým ze strany redakce wapo, rozhodli jsme se ty nejlepší příspěvky ocenit našim CD-romem. Těšíme se na vaše příspěvky, a to ať již textové, tak i fotografické, popřípadě kombinované. Své příspěvky nám posílejte prostřednictvím vložení přes okno "Pošli článek", které je umístěno v hlavním menu v naší nabídce.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=681