Sexuální život Kraví hory
Datum: Monday, 27. November 2006
Téma: Deep-sky


U nás na Kraví hoře se po celé léto dějí podivuhodné věci. Tak šokující, že jeden nestačí kroutit hlavou. Tentokráte ale nemám na mysli komentování našich nových představení, technických pomůcek či nejrůznějších počinů na Internetu, nýbrž „show“ odehrávající se vně budovy Hvězdárny.

Kraví hora je relativně velký městský park, jenž se nachází prakticky v centru města. Tramvaj číslo čtyři vás z České až nahoru vyveze táhlou Údolní ulicí za necelých deset minut. Zdejší svahy jsou směrovány na jihozápad, tedy ideálně pro všechny odpolední brouzdali, co odešli z práce a hodlají si trochu nahřát tělo. Trávníky jedna soukromá firma udržuje víc než poctivě a pro romantiky se tu najde také dost nejrůznějších tmavších i zcela tmavých zákoutích.

Snad právě proto na Kraví horu po celé léto proudí davy Brňanů. Někteří si jen tak sednou s otevřenou knížkou mezi zeleň, jiní vezmou vískající ratolesti na některé z hřišť a nebo slintající pejsky na místní cvičiště. No a pak je zde celá řada dvojiček, které využívají desítky laviček k příjemnému mazlení, bez ohledu na okolní svět.

Každá kategorie těchto „návštěvníků“ má svá specifika. Kolegové, na něž zaútočily hravé dogy zvící telete, mohou vyprávět. Také jarní procházky ze svačinkové samoobsluhy, kdy si trávníky rozeberou místní vysokoškolačky zuřivě lapající první bronz, zvýší tep srdečního svalu i toho nejstaršího hvězdáře. Nehledě na davy ze základních a středních škol, co obléhají planetárium i dalekohledy vždy na podzim a po celé jaro.

Snad nejbizardnější jsou ale ony zamilované dvojice. Vypadá to totiž tak, že téměř každý městský člověk občas podlehne volání divočiny a nehledě na okolí, začne realizovat své nejdivočejší choutky. Kolegové, kteří zde po večerech pozorují, mohou o dění na přilehlých lavičkách i loukách vyprávět. Cestou domů se nejednou i ten nejostřílenější zaměstnanec červená víc než panenská jablíčka dozrávající u nedalekého hřiště.

Na tom by nebylo nic tak zvláštního. Pod pláštíkem noci, v klidu, zastřešeni světlou oblohou posetou několika desítkami hvězd, nikoho tyhle sexuální hrátky nepohoršují a často se nanejvýš scvrknou na jízlivé komentáře nás cyniků. Problém je pouze s dvojicemi, které k tomu potřebují nejen denní světlo, ale i obecenstvo… My, co máme pracovny někde v přízemí, s výhledem na místní paloučky, můžeme povídat.

Chápu, že v okamžiku, kdy se do toho na ostro pustí, jde veškerá „sranda stranou“. Chápu, že pejskaři, kteří kolem takových milenců procházejí, docela klidně (a někdy i rádi) na tu chvíli odvrátí pozornost, ale co my, co to musíme – nechtěně a přímo z donucení – sledovat ony desítky dlouhých minut? Náš pan údržbář, kterému se tu a tam zjeví holé dámské pozadí na parapetu okna, má pak více než divoké sny! A nebo když v klidu připravujete představení do velkého planetária? Při čekání na líbající můzu, musíte sledovat kamasutru v přímém přenosu… Vizuální vjem přinejhorším zakryjete staženýma roletama, ale ty zvuky…

Naštěstí jsme už našli technické řešení. Jednoduše budeme inkriminovaná místa natáčet skrytou kamerou. A až bude po všem, rozvine se na zdi nápis:

„Záznam z vašeho vystoupení je na DVD k prodeji v pokladně planetária.“

„Za příplatek získáte i exkluzivní autorská práva na celé vaše show.“

Garantuji vám, že nejméně jednou týdne uzavřeme více než slušný obchod.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=960