@stronomie.cz na last.fm [Aktualizováno]
Datum: Friday, 21. March 2008
Téma: APO


Pohybujete se v on-line vodách sociálních sítí? Posloucháte při každodenní práci s počítačem hudbu na pozadí? Chcete něco ze své hudební kolekce doporučit známým, nebo naopak získat tip na novou muziku?

Připojte se do skupiny @stronomie.cz na sociálním hudebním serveru last.fm a tvořte hudební vkus české astronomické scény… Ze statistiky Vámi poslouchané hudby vznikne první české astronomicko-amatérské rádio, jehož obsah můžete ovlivnit Vy sami!

Pokud ještě neznáte Last.fm, tak vězte, že je to jedna z těch neužitečných služeb internetu a jeho nové tváře – sociální sítě. Stačí se jen zaregistrovat a dál už nemusíte dělat skoro nic. Všechnu práci za Vás odvede plug-in do Vašeho oblíbeného přehrávače, nebo speciální program, který si můžete zdarma stáhnout. Na Vás je jen, aby jste poslouchali svou oblíbenou hudbu a program, pokud jste připojení k internetu, odesílá na server informace o tom, co právě posloucháte. Na základě této statistiky získáte žebříček poslouchanosti a oblíbenosti. Služba Vám též doporučí další interprety podobného žánru, odkáže na lidi se stejným hudebním vkusem, informuje o koncertech Vašich oblíbených umělců a mnoho dalšího…

K dispozici Vám budou ukázky i celé nahrávky písní známých interpretů i umělců lokálního významu nejrůznějších žánrů. Můžete si také nechat vytvořit widget se žebříčkem Vámi poslouchané hudby a ten pak umístit na svoje osobní stránky, nebo blog.

A pokud se připojíte do určité skupiny, můžete i Vy ovlivnit její celkový hudební profil. A to je to, o co nám právě jde. Z Vašeho osobního hudebního profilu, ale i profilu celé skupiny se sestaví seznam písní a ty je možno poslouchat jako internetové rádio kdykoliv a kdekoliv.

První internetové astronomicko-amatérské rádio v čechách – Rádio APO 98,6 FM a Vy jako jeho diskžokejové!Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1096