3. setkání majitelů a uživatelů dalekohledů na SKYMASTERu
Datum: Thursday, 21. April 2005
Téma: Různé


Máte chuť si některý večer zapozorovat? Máte chuť si zkusit udělat hezkou fotku planety, mlhoviny či se jen pokochat nad pohledem do vesmíru? Máte chuť pravidelně pozorovat se CCD kamerou? Jedete jen kolem a máte chuť se k nám podívat? Jste vítáni na SKYMASTERu.

Kdy:
3. – 5. června 2005

Kde:
SKYMASTER Hradec Králové www.skymaster.cz
Chatová osada Borovinka E-26

Pro koho:
Setkání je určeno všem, kteří rádi stráví několik hodin s přáteli, které baví astronomie. Není problém vzít s sebou i rodinné příslušníky, děti či známé. Prostě se něco dozvíme, něco si ukážeme, něco uvidíme, hlavně se více poznáme.

Jak se tam dostat:
Naši hvězdárnu SKYMASTER najdete v Hradci Králové (metropole východních Čech) v chatové osadě Borovinka na pozemku chatky E-26 (asi 500 m od hypermarketů TESCO, MAKRO či 1 km od HYPERNOVY, umístěnou v lese na souřadnicích N 50° 11,096' a E 15° 47,780' v nadmořské výšce 218 m. Autem je příjezd až k chatě a zbylých 50 m k hvězdárně budete muset pěšky :-). Autem doporučujeme příjezd z výpadovky HK-PARDUBICE podle mapky přes spojovací cestu za parkovištěm MAKRA (viz mapka). Pokud pojedete vlakem či autobusem a netrefíte, stačí zavolat 608 024 616, pošleme pro Vás auto. Stejně tak, když nebudete moci trefit autem, prostě zavolejte co vidíte a buď Vás navedeme nebo pro Vás přijedeme.

Jak se přihlásit:
Budeme rádi, když se přihlásíte k účasti na email astronomy[zavináč]seznam.cz či telefon 608 024 616, pokud jste tak neučinili, protože první přihlášky už máme. Ale samozřejmě můžete přijet i bez přihlášení, nevyhodíme Vás

Jaké je k dispozici vybavení:
Na SKYMASTERu mají návštěvníci k dispozici vysokorychlostní připojení k internetu přístupné přes Wi-Fi připojení, notebook a počítač. Z astronomické techniky je k dispozici 36cm Schmidt-Cassegrain na paralaktické montáži (Celestron 14 XLT CGE) vybavený CCD kamerou SBIG 2000XM (2 Mpix) s filtrovým kolem, 28cm Schmidt-Cassegrain na azimutální či paralaktické montáži s naváděním (Celestron 11 GPS) vybavený planetární CCD kamerou (Celestron NEXIMAGE), Dobsony 25 a 20 cm, Refraktory 10 a 8 cm, Somet Monar. Samozřejmostí jsou různé filtry a doplňky.

Stravování:
Stravování si každý zabezpečuje sám (TESCO otevřeno NONSTOP cca 500 m), k dispozici malá kuchyňka. V sobotu je součástí odpoledního programu oblíbené opékání selátka při diskuzích a pokud by náhodou nebylo, tak nějakého kuřecího a vepřového masíčka na grilu. Samozřejmostí jsou ochutnávky vín, slivovic atd. Ale zatím to vypadá, že bude.

Cena za odpolední program:
Příspěvek je vždy dobrovolný. Pokud jste na tom finančně ne příliš slavně, jste plně hosti SKYMASTERu, takže nemějte strach. Pokud nám budete chtít pomoci pokrýt nemalé náklady se setkáním, budeme vděčni za příspěvek řadově 300,- Kč či dle Vašich možností. Tento příspěvek je určený především na pokrytí občerstvení, prasátka atd. Samozřejmě ti finančně silnější mohou přivézt i nějaký ten sponzorský dar v podobě finanční či hmotné. Všechny kolem potěší i láhev domácího moku či uzeného.

Ubytování:
Pokud se rozhodnete přijet už v pátek či zůstat až do neděle je několik variant ubytování. Buď si ho zajistíte sami a nebo je k dispozici ubytování ve městě (byt 3+1), možnost stanování (místo cirka po 100 stanů), přespání na terase či uvnitř chaty na SKYMASTERu.

S sebou:
Dobrou náladu, dalekohledy, foťáky, kamery či jinou elektroniku, Vaše nejlepší fotografie či DVD. Prostě vše co chcete ukázat, prodat či jen vyhodit. Ale můžete přijet jak jste i bez věcí a peněz. Nezapomeňte plavky na koupání ve SKYMASTER bazénu. Voda bude nádherná.

Program:
Upozorňujeme, že program není direktivně řízen, jedná se spíše o volný program s cílem, co nejvíce se poznat a podle zájmů účastníků se věnovat tomu či onomu více, takže se nebojte se ozvat, co by jste chtěli v programu třeba konkrétně Vy.

Pátek
18:00 – 22:00 příjezd prvních účastníků
22:00 a dále praktické pozorování, ukázky práce se CCD kamerou či planetární CCD kamerou

Sobota
10:00 – 14:00 dopolední volno, v případě zájmu možnost účasti na schůzce Astronomické společnosti v Hradci Králové či exkurze po Hradci Králové, neřízená diskuze nad astronomickou technikou a zpracováním pozorování
14:00 – 15:00 příjezd účastníků
15:00 oficiální zahájení
15:10 – 22:00 odpolední program – opékání selátka, popíjení různých nápojů, koupání, předvedení dalekohledů a jejich funkcí, předvedeni kamer, softwarového vybavení, ukázky další astronomické techniky, možnost prodeje a nákupu starší astronomické techniky, diskuze nad problémy s pozorováními či astronomickou technikou, v případě zájmu je připraveno i KARAOKE tj. můžete si u nás zaspívat s mikrofonem české písničky pro pobavení ostatních (možná to bude povinné)
22:00 a dále praktické pozorování, ukázky práce se CCD kamerou či planetární CCD kamerou

Neděle
10:00 – 12:00 ukázky zpracování napozorovaných dat pomocí počítače a software, dojídání a dopíjení zbytků, koupání a rozjezd domů

Za SKYMASTER se těší Eva a Pavel Markovi
Email: astronomy[zavináč]seznam.cz
Mobil: 608 024 616Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=683