FYZIKÁLNÍ CIRKUS 2007
Datum: Friday, 16. February 2007
Téma: Různé


Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně společně s Masarykovou univerzitou a Spolkem přírodovědců Masarykovy univerzity připravuje netradiční soutěž v experimentální fyzice. Akce nabídne středoškolským studentům možnost uplatnit jejich teoretické znalosti a tvůrčí schopnosti v praxi. Soutěžní týmy prožijí netradiční den v prostorách brněnské Hvězdárny a vítěz si odnese řadu zajímavých cen. Celou soutěž zaštítil rektor Masarykovy univerzity.

Soutěžit se bude ve dvou disciplínách – stavba rakety na vodní pohon a stavba cihlové zdi. V prvním případě půjde o návrh a stavbu jednoduché rakety, která se musí co nejdéle udržet ve vzduchu. Ve druhém případě jde o sestavení zdi z lehkých cihel, která ve vodorovném směru dosáhne do největší vzdálenosti, aniž by se dotýkala podlahy.

Oba experimenty ohodnotí nezávislá odborná komise. Součástí happeningu bude bohatý doprovodný program pro přihlížející veřejnost. Vítězné družstvo obdrží volné vstupenky do Lanového centra PROUD a řadu dalších cen.

Celé show sice proběhne až v sobotu 12. května, nicméně středoškolské týmy se mohou do soutěže hlásit již nyní. Všechny podstatné informace a konkrétní zadání soutěžních úkolů jsou uvedeny na adrese cirkus.hvezdarna.cz.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=992