Den otevřených dveří
Datum: Wednesday, 25. October 2006
Téma: Různé


Dveře Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně jsou otevřeny již více než padesát roků. V sobotu 28. října od 10.00 do 16.30 však na Kraví hoře nastane poněkud netradiční „Den otevřených dveří“ – při té příležitosti bude možné navštívit všechny pozorovatelny s astronomickými dalekohledy, shlédnout speciální představení ve velkém i malém planetáriu pod umělou oblohou, stejně jako v přednáškovém sále – hovořit se bude například o ex-planetě Pluto, podzimní obloze i Slunci.

V prostorách hvězdárny bude připravena i elektronická rozhledna, která poskytuje krásný výhled na brněnské panorama, výstava věnovaná nejlepšímu snímku Slunce všech dob, astronomové zodpoví všetečné dotazy a tu a tam budou návštěvníci obdarováni drobnými astronomickými dárky.

Je to téměř neuvěřitelné, ale v průběhu „Dne otevřených dveří“ v sobotu 28. října zřejmě branami Hvězdárny projde náš 2,5miliontý návštěvník! Gratulujeme jemu i několika generacím zaměstnanců naší Hvězdárny, kteří za padesát roků obsloužili tak neuvěřitelně vysoký počet lidí. Brněnská hvězdárna – jakkoli více než padesátiletá – je totiž stále sexy.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=941