KOSMOS-NEWS PARTY 2009
Datum: Tuesday, 10. March 2009
Téma: Kosmonautika


KOSMOS-NEWS, o.s., si Vás dovoluje pozvat na již deváté tradiční setkání zájemců o pilotované kosmické lety, výstavbu ISS, výzkum Marsu a další aspekty pilotovaného výzkumu kosmu, které se uskuteční v Lázních Bohdaneč o víkendu 1. - 3. 5. 2009 pod názvem KOSMOS-NEWS PARTY 2009.

Hlavním tématem letošního setkání je 40. VÝROČÍ PŘISTÁNÍ PRVNÍCH LIDÍ NA MĚSÍCI.

Toto největší středoevropské kosmonautické setkání se koná, tak jako v předchozích ročnících, v příjemném prostředí hotelu TECHNIK v Lázních Bohdaneč (10 km od Pardubic). Program celého semináře bude zahájen v pátek 1. 5. 2009 odpoledne prvním programovým blokem a bude ukončen v neděli 3. 5. 2009 v poledne. Hlavní přednáškový den bude sobota 2. 5. 2009. Kromě přednášek a besed na "kosmická" témata bude doprovodný program založen opět především na vystavených exponátech ze sbírek zúčastněných - autogramy, filatelie, video, dokumentace, knihy.

Na KOSMOS-NEWS PARTY 2009 je pozvána, tak jako v předcházejících letech, řada předních českých odborníků na kosmonautiku a publicistů. Svojí účast opět přislíbil i československý kosmonaut pan Vladimír REMEK. Loňského setkání se zúčastnilo již přes 90 účastníků z České republiky, Slovenska, Polska a Německa.
Účastníci KNP 2009 mohou využít možnosti ubytování přímo v areálu hotelu TECHNIK. Na sobotní poledne bude pro zájemce zajištěn společný oběd.

Akce se koná ve spolupráci s ASTRONAUTICKOU SEKCÍ ČESKÉ ASTRONOMICKÉ SPOLEČNOSTI a KOSMO KLUBEM, o.s.

Podrobnější a aktualizované informace průběžně na knp.kosmo.cz

Hlavní organizátor:
Milan Halousek

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1179