Kde se vzalo Brno?
Datum: Thursday, 26. February 2004
Téma: Různé


Ve středu 3. března v 18 hodin má ve velkém planetáriu na Kraví hoře premiéru nový multivizuální pořad „Kde se vzalo Brno?“. „Během představení zažijí diváci fantastickou cestu časem, která je provede poslední půlmiliardou roků v dějinách našeho města,“ prozradil režisér Pavel Gabzdyl.

„S pomocí nejnovějších vědeckých názorů zprostředkovaných moderní projekční technikou se pokusíme vyprávět neobyčejný příběh malého kousku země, který se stal našim domovem. Počítačové rekonstrukce dávné minulosti návštěvníky zavedou až do dob, kdy se území Brna nacházelo na samostatném kontinentu, odděleném od dnešních Čech. Navštíví také teplé tropické moře, jehož zkamenělé obyvatele můžeme dodnes nalézt na různých místech města nebo v jeho bezprostředním okolí. Příběh se však neomezí jen na putování do vzdálené minulosti, ale také do budoucnosti Brna a v rychlém sledu i do nejbližšího vesmírného okolí.“

Představení „Kde se vzalo Brno?“ je výjimečné nejen svým obsahem – tedy pokusem podívat se na dávnou minulost našeho města, ale také formou – je totiž postaveno na unikátních záběrech, speciálních počítačových simulacích a samozřejmě umělé hvězdné obloze. Neméně zajímavou součástí pořadu je i speciální programový plakát a www stránky (http://brno.hvezdarna.cz), kde lze nalézt další informace o pozoruhodných dějinách Brna. Lze dokonce říci, že takto podrobně a pro laika navíc srozumitelně nebyly dosud dějiny našeho města předvedeny.

Záštitu nad pořadem „Kde se vzalo Brno?“ převzal první náměstek primátora Statutárního města Brna Ing. Rostislav Slavotínek. „Toto představení přitom považujeme za symbolický dárek všem Brňanům u příležitosti padesátých narozenin brněnské hvězdárny, které budeme slavit ve druhé polovině roku,“ dodává nakonec Pavel Gabzdyl.

Nové multivizuální představení „Kde se vzalo Brno?“ bude mít pod umělou oblohou planetária na Kraví hoře premiéru 3. března 2004. Reprízy jsou naplánovány na každou středu a sobotu vždy v 18 hodin.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=353