Tradiční akce HaP J. Palisy v Ostravě
Datum: Thursday, 14. September 2006
Téma: Různé


Pracovníci Hvězdárny a planetária J. Palisy v Ostravě připravili pro nejširší veřejnost opět několik akcí.

Tou první je Astronomické repetitorium – celoroční cyklus přednášek na vybrané téma. Tím letošním se stala meteorologie. Přednášet do Ostravy přijedou např. Alena Zárybnická, Lenka Soumarová, Martin Setvák nebo Jan Pavlík. Termíny jednotlivých přednášek a další informace naleznete na této stránce.

Druhou akcí je tradiční Ostravský astronomický víkend. Jak napovídá název – Kouzlo periferie sluneční soustavy – bude ten letošní zaměřen na odlehlé končiny sluneční soustavy. Přednášet se bude o vzniku planet, o tom, co se skrývá za dráhou planety Neptun, jaký vlastně byl ve skutečnosti objevitel Pluta Clyde Tombaugh a v neposlední řadě i o tělesech tzv. Kuiperova pásu.
V planetáriu mohou účastníci shlédnout pořad Vesmírné živly a v případě jasného počasí proběhne na hvězdárně pozorování tematicky zaměřené na podzimní oblohu. Další informace naleznete na stránkách HaP J. Palisy.

Třetí akce proběhne v sobotu 14. října, kdy bude Den otevřených oken do vesmíru. Návštěvníci, kteří se přijdou podívat, budou mít možnost shlédnout pořady v planetáriu nebo přednáškovém sálu a budou se moci podívat i do prostor, ve kterých se provádí odborná astronomická pozorování a kam věřejnost běžně nemá přístup. Program celého Dne otevřených oken je k dispozici na této internetové adrese.


Zdroj: internet

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=915