Neposední kosmonauti
Datum: Tuesday, 30. January 2007
Téma: Různé


Někteří zaměstnanci Hvězdárny a planetária M. Koperníka v Brně se ještě "neoklepali" z premiéry pořadu "Měsíční podvod?" a na Kraví hoře se již chystá nové představení. Tentokrát pro nejmenší diváky.

Tmavá noční obloha - to není nic jiného než překrásná knížka plná hvězdných obrázků a neuvěřitelných příběhů. Tři z nich zazní v představení "Neposední kosmonauti" pro všechny děti starší 4 let, jehož premiéra je připravena na sobotu 3. února v 15 hodin ve velkém planetáriu na Kraví hoře (scénář napsala Jitka Petrželová, režii zajistil Jaroslav Luner). V prvním pohádkovém příběhu prožije velké dobrodružství mlsná kočička, která chce olízat smetanu z Mléčné dráhy. Ve druhém pak čiperná myška poletí na Měsíc, aby zjistila, zda je tak dobrý jako sýr ementál. Ve třetí pohádce budou děti sledovat napínavý psí závod na planetě Saturnu.

Vyprávění doprovázejí roztomilé ilustrace Evy Obůrkové a Josefa Hajného, podmanivá hudba, stejně jako kouzlo umělé hvězdné oblohy a řada speciálních efektů. Děti se naučí poznávat vybraná souhvězdí a je pro ně připravena i malá soutěž. Reprízy nového představení "Neposední kosmonauti" se konají každou únorovou a březnovou sobotu a neděli vždy v 15 hodin.

Tento článek najdete na Amatérská prohlídka oblohy
http://www.astronomie.cz

Adresa tohoto článku je:
http://www.astronomie.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=985